Před soudem fingované dopravní nehody

Zřejmě nejzávažnější případ pojišťovacích podvodů posledních let, které podle obžaloby řídili policisté, začne dnes řešit okresní soud v Hradci Králové. V čele skupiny 54 podvodníků měli stát dva příslušníci tamní policie a jejich kolega z Chlumce nad Cidlinou. Proplácení pojistek za fingované nehody, ve výši téměř 5 miliónů, pak prý zajišťoval likvidátor České pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Zatím, co těm, kteří nehody předstírali, hrozí tři roky vězení, této čtveřici obžalovaných mohou být podle státního zástupce Alexandra Pumprly vyměřeny daleko vyšší tresty.

"Policisté jsou obžalováni pro trestný čin zneužívání pravomocí veřejného činitele, dále jsou obžalováni pro trestný čin přijímání úplatku a dále jsou obžalováni pro terstný čin pojistného podvodu. Policistům hrozí terst od 3-10 let. Pokud jde o pracovníka pojišťovny, který je obžalován pro terstný čin přijímání úplatků a pojistného podvodu, tomu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody."

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme