Před soudem napadení Romů

Před ostravským krajským soudem bude dnes v utajení vypovídat Róm, který se měl stát obětí skupinky skinheadů. Podle obžaloby se incident odehrál loni v červnu, kdy čtveřice pravicových extrémistů brutálně napadla rómské mladíky. Skinheadi Rómy kopali, bili do obličeji a dvakrát po nich stříleli plynovou pistolí. Hlavní útočník Tomáš Vasiov pak jednoho z nich čtyřikrát bodnul do rudníku a vážně mu poranil levou plíci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skini před soudem | Foto: Česká televize

Podle zástupce severomoravského policejního ředitele Jiří Pščolky se jednalo o zvlášť brutální útok. "Je to jednoznačný svinský, odporný, extremistický útok. Je to útok spáchaný čtyřmi lidmi, viděli jste asi tu dokumentaci, jak vypadaly jejich byty. To je něco úděsného a jestliže já se na to podívám a vidím tam busty a malůvky Hitlera a jeho veškerou neonacistickou literaturu, tak je to něco strašnýho."

Před senátem dnes v utajení vypovídali poškození. Svědkům totiž někdo před hlavním líčením vyhrožoval. Proto jejich hlas do soudní síně přenášel mikrofon. Jeden z poškozených detailně popsal brutální útok, kdy ho pravicoví extrémisté obstoupili a kopali do hrudníku, obličeje a zad. Nakonec ho hlavní útočník čtyřikrát bodnul. Zmocněnec poškozených Vladimír Ježek potvrdil, že tento mladík má dodnes zdravotní potíže, kvůli kterým nemůže sehnat práci.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme