Před soudem pokračuje kauza Moravia banky

Výslechem předsedy dozorčí rady Moravia Banky Jiřího Barona pokračuje dnes u ostravského krajského soudu proces se 17 obžalovanými, kteří podle státního zástupce bankovní dům připravili o miliardu korun, čímž zavinili jeho krach. Barona soudce vyslýchal už v pondělí. Obžalovaný však odmítl vinu a tvrdil, že se nedopustil žádného zločinu. Stejně jako Baron i ostatní obžalovaní nevyužili svého práva a budou vypovídat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moravia banka

Státní zástupce obžaloval celé představenstvo bankovního domu, šéfa dozorčí rady i zástupce spřízněných firem, které dostávaly výhodné úvěry. Nevýhodnými finančními transakcemi měli způsobit škodu přesahující miliardu korun. Jde o jednu z největších kauz u ostravského soudu - jen samotný spis má kolem dvaceti tisíc stran. Hlavní obžalovaný- bývalý šéf dozorčí rady Jiří Baron stále tvrdí, že je nevinný: "Budeme zproštěni těchto obvinění, které byly hodně medializovány a zdaleka nevyjadřují to, co se doopravdy stalo. Ano, akce čisté ruce byla asi hodně objednaná, ale já už nechci říci více, až po skončení, ano."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme