Před soudem policista za nezákonné domovní prohlídky

Vysoce postavený kriminalista se před soudem zodpovídá z nezákonné domovní prohlídky. Šéf ostravské policejní skupiny zaměřené na obecnou kriminalitu Lumír Chovanec měl prohledat byt mladé ženy. Podezíral ji z krádeže 15 000 korun. U výslechu na policejní služebně vyhrožoval jejímu manželovi, že když ho nepustí do bytu, zařídí, že jejich dvě malé děti skončí v dětském domově. Podezřelou nakonec soud zprostil obžaloby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní páska

Soud nakonec Lucii Síčovou zprostil obžaloby, žádné peníze podle rozsudku neukradla. Mladá žena uvítala, že na lavici obžalovaných policista usedl. "Jsem ráda, že to skončilo u soudu. Třikrát prováděl nezákonnou domovní prohlídku. Navíc to nebylo ani ve spisu. Jezdil domů, hledat peníze, ptal se mne, kolik mám peněz doma, tak jsem mu řekla sumu a šel to zkontrolovat."

Na lavici obžalovaných naopak skončil osmatřicetiletý policista, který stále obléká služební uniformu. Státní zástupce Alois Dlouhý upřesnil, že mu hrozí až tři roky za mřížemi. "Stupeň společenské nebezpečnosti je vysoký, protože úkolem policie je objasňovat trestnou činnost, ale nikoli za každou cenu a je při tom povinna respektovat práva podezřelých a dalších osob."

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme