Před svou demisí ještě vláda projedná návrh státního rozpočtu

O návrhu státního rozpočtu na příští rok dnes mají jednat ministři odstupující vlády Jiřího Paroubka. Šéf resortu financí Bohuslav Sobotka předložil návrh počítající se schodkem 88 miliard korun, tedy o 13 miliard vyšším, než s jakým má stát hospodařit v letošním roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cedule na budově Úřad vlády | Foto: Marián Vojtek

Podle ministerstva jde o velmi úsporný návrh, ekonomové ale tvrdí, že může ohrozit přijetí eura v roce 2010. Ministr Sobotka to vidí jinak.

"Těch 88 miliard korun je cesta, která nám umožní přijmout euro v roce 2010, pokud se v této rozpočtové politice bude i v příštích letech pokračovat. To, co je důležité, je, že se dokážeme vyrovnat s balíkem sociálních zákonů, které byly schváleny a které nám v příštím roce zvýší mandatorní výdaje zhruba o 30 miliard korun."

Očekává se, že vláda Jiřího Paroubka po svém jednání podá demisi, ale prezident Václav Klaus ji pověří výkonem funkce do jmenování nové vlády. Tu by měl sestavit předseda ODS Mirek Topolánek.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme