Před úřadem vlády demonstrace členů zkrachovalých kampeliček

Členové kampeliček kritizují rychlost, s jakou je vypláceno pojistné jejich vkladů. Asi stovka jich proto demonstrovala před Úřadem vlády v Praze. Nelíbí se jim také nedostatečné označení lidí, zodpovědných za úpadky kampeliček.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé, kteří přišli o úspory ve zkrachovalých kampeličkách tvrdí, že nefunguje systém vyplácení náhrad. Část úspor jim má být vrácena prostřednictvím speciálního fondu. Vlastimil Šimák z občanského sdružení Směr upozorňuje na to, že peníze střadatelů mají stále ti, kterým nenáleží. Po státu chce urychlenou nápravu. Představitelům většiny družstevních záložen podle nich momentálně nic nehrozí, protože stát řeší jiné problémy. Vlastimil Šimák zároveň upozorňuje, že nefunguje ani vyplácení pojistného.

Úřad pro dohled na družstevními záložnami tvrdí, že peníze jsou kampeličkářům vypláceny v co najkratším možném termínu. K dispozici je celkem šest miliard korun, které budou rozděleny v tom pořadí, jak se záložny hlásily do zajišťovacího fondu.

Zajišťovací fond záložen zatím zahájil výplatu klientů čtyř kampeliček. Na počátku dubna rozeslal šeky členům Živnostenského spořitelního a úvěrního družstva, na konci května začal vyplácet klienty První pražské družstevní záložny a Družstevní stavební záložny Praha a v červnu členy Doudlebské družstevní záložny. Lidé z dalších deseti na peníze stále čekají. Celkem je pro výplaty určeno šest miliard korun, získaných vydáním státních dluhopisů.

Markéta Kaclová, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme