Předáky ČSSD jejich odpůrci zasypali v Praze vejci

Mítink České strany sociálně demokratické na pražském Andělu dnes odpůrci této strany zasypali vejci. Na předvolebním shromáždění se na předsedu strany Jiřího Paroubka a jeho stranické kolegy, stojící na vyvýšeném pódiu, snesly stovky vajec. Syrovými vejci byli zasažení také mnozí přihlížející. Jednalo se o dosud nejmasovější ,vajíčkový' útok proti ČSSD během její kampaně k volbám do Evropského parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Jiří Paroubek na mínitku na pražském Andělu | Zdroj: ČTK

Lídři sociálních demokratů i přes stovky vajec, které na ně mířily, své projevy na mítinku na Smíchově v podstatě dokončili. Mnoho z nich ale slyšet nebylo kvůli hlasitým projevům nevole kritiků sociální demokracie. Na místě bylo asi tisíc lidí, značnou část z nich tvořili právě odpůrci ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda ČSSD Jiří Paroubek na bouřlivém shromáždění v Praze

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek s tak masivním útokem proti sobě evidentně nepočítal. Označil anonymní házení vejci za zbabělost. Dnešní tři předcházející shromáždění ČSSD v Praze vynechal, přišel až k Andělu.

Celý mítink sociální demokracie na Smíchově tak byl hlavně ve znamení hlasitého soupeření sympatizantů a odpůrců strany. Došlo mezi nimi ke slovním konfrontacím i drobným fyzickým potyčkám.

Prezident Václav Klaus následně po bouřlivém mítinku ČSSD v Praze takovéto praktiky odsoudil. Rostoucí projevy násilí, nenávisti a netolerance v nynější předvolební kampani považuje za útok na principy demokratické soutěže stran. Projevům násilí proti politickým soupeřům by se podle něj měl každý postavit.

Vedení České strany sociálně demokratické vidí plnou morální odpovědnost za vajíčkové útoky na straně Občanské demokratické strany. Mezi vrhači vajec prý v davu viděli členy Modrého týmu občanských demokratů. Podle Jiřího Paroubka to nebyla akce spontánní, ale organizovaná.

Podle Jiřího Paroubka došlo k porušení shromažďovacího zákona a svobody slova, protože dav nepustil sociální demokraty ke slovu. ČSSD také počítá škody, které ji při útocích vznikly, prý by měly být přes půl milionu korun.

Občanská demokratická strana se už dřív od ,vajíčkové války' distancovala. Vyzvala házející k ukončení jejich útoků.

Přečtěte si, jak to začalo:
Paroubek požádal premiéra o ochranu předvolebních mítinků ČSSD
Mítink ČSSD v Příbrami narušily protesty, došlo i na vajíčka

Zbyněk Zykmund, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme