Deště v Čechách rozvodnily potoky. Na Berounsku evakuovali obyvatele, hasiči budou v terénu do rána

Na několika místech v Česku se rozvodnily kvůli silnému dešti menší toky. Podle meteorologů platil před půlnocí třetí povodňový stupeň na sedmi tocích. V Zaječově na Berounsku připravili kvůli stoupající vodě evakuaci některých obyvatel.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 0:07 25. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus projíždějící zatopenou komunikaci na Chebsku | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Nejhorší situace byla před půlnocí na Rokycansku, v okrese Plzeň-jih a na Příbramsku. Tam se rozvodňovala hlavně vodní nádrž v Obecnici a Litavka v Trhových Dušníkách.

Bouře zasáhla i České Budějovice, přívalové deště zaplavily prostory Jihočeského divadla

Číst článek

V oblasti Brd za posledních 24 hodin spadlo až 100 milimetrů srážek na metr čtvereční. Středočeští hasiči evidovali přes sedmdesát zásahů, řekla Radiožurnálu jejich mluvčí Vladimíra Kereková. „Čistíme kanalizaci, čerpáme vodu z rodinných domů, odstraňujeme popadané stromy na komunikacích.“

Hasiči budou v terénu minimálně do rána. Podle meteorologa Josefa Hanzlíka by měl déšť v noci pomalu ustávat, hladiny toků se ale ještě můžou zvyšovat. „Ta situace na těch tocích bude nadále vážná, my očekáváme, že v těch nejbližších hodinách by mělo docházet ke zvyšování hladin a vodních toků,“ sdělil Hanzlík Radiožurnálu.

Silný déšť a bouřky zkomplikovaly na některých místech taky dopravu. Kvůli zatopení trati nejezdí vlaky na železnici mezi Stodem a Holýšovem na Domažlicku. Cestující tam musí jezdit náhradními autobusy. Některé domácnosti na jihu Čech byly po silných bouřkách bez proudu. 

Povodeň v Kotovicích v Plzeňském kraji. | Foto: HZS Plzeňského kraje | Zdroj: ČTK

Problémy i na Karlovarsku

V Karlovarském kraji způsobovaly silné bouřky problémy již od rána. Přívalový déšť místy zatopil sklepy i silnice nižších tříd na Chebsku. „Na silnice stéká voda z okolních polí a luk a dochází k lokálnímu zaplavení části silnic. Jedná se především o komunikace v okolí Velkého Luhu, Skalné či Plesné na Chebsku,“ varovali hasiči na facebooku. Objevily se i lokální výpadky proudu – bez energie byli lidé například v Sokolově.

Přívalové srážky v Karlovarském kraji | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

aku, vvr, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme