Polovinu Česka ve čtvrtek mají zasáhnout silné bouřky, hrozí zatopení sklepů nebo podchodů

Na východě a jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku hrozí ve čtvrtek odpoledne silné bouřky. Doprovázet je mohou přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů. V noci na pátek budou bouřky slábnout. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Anna Kottová

Výstraha platí od čtvrtečního poledne do jedné hodiny po půlnoci pro kraje Moravskoslezský, Zlínský, Olomoucký, Jihomoravský, Pardubický, Jihočeský, Vysočinu a část Královéhradeckého kraje.

Ojediněle se podle meteorologů mohou rozvodnit malé toky, hrozí zatopení sklepů nebo podchodů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů.

„Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ varuje Český hydrometeorologický ústav. Řidiči by měli v bouři snížit rychlost.

Předpověď počasí

Ve čtvrtek má být zpočátku skoro jasno až polojasno. Od západu pak ale bude přibývat oblačnost, až se obloha zatáhne. Místy se pak objeví přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Na jihovýchodě srážky až večer. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na západě a jihozápadě Čech kolem 26 °C.

V pátek má být oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Večer budou srážky ustávat a bude také ubývat oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C.

V sobotu má být jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle se objeví přeháňky. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. V neděli má být jasno až polojasno, během dne bude od západu přibývat oblačnost a v Čechách se místy, jinde jen ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C.

Výstraha meteorologů před silnými bouřkami | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme