Konec června a začátek července bude podle výhledu meteorologů chladnější, než je dlouhodobý průměr

V příštích týdnech budou zřejmě teploty v Česku mírně klesat. Tento týden a na začátku příštího budou teploty kolísat od 20 až po 29 stupňů Celsia a mohou se objevit bouřky. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úterý mohou teploty vystoupat k 28 stupňům, ke konci týdne klesnou až k 20 stupňům (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejbližší čtyři týdny, počínaje pondělím, se budou nejvyšší denní teploty pohybovat pravděpodobně kolem dlouhodobých průměrů pro toto období. Na přelomu června a července ale mohou klesnout pod průměr. Týdenní průměry nejvyšších teplot budou nejprve od pondělí do 20. června kolem 24 stupňů a v dalších dvou týdnech od 21. června do 4. července klesnou na 22 stupňů.

Proč je letos chladno? Sešla se La Niña, nízká sluneční aktivita a tání ledu, vysvětluje meteorolog

Číst článek

Už v příštích dnech budou teploty kolísat. Zatímco v úterý může být přes den ještě 24 až 28 stupňů, koncem týdne nejvyšší denní teploty klesnou podle ČHMÚ na 20 až 25 stupňů. Začátkem příštího týdne ale zase vystoupají na 24 až 29 stupňů.

V tomto týdnu očekávají meteorologové přeháňky, a ojediněle i bouřky. Celkově budou po čtyři týdny od pondělí do 4. července úhrny srážek v Česku průměrné až podprůměrné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme