Východ Česka zasáhnou velmi silné bouřky. Teploty předtím přesáhnou 31 stupňů Celsia

Na severovýchodě a východě Česka mohou být ve středu odpoledne a večer velmi silné bouřky s intenzivním deštěm, případně i krupobitím. Objevit se mohou i v jiných oblastech země, ale jejich pravděpodobnost je výrazně menší nebo nebudou tak silné. Na Moravě, ve Slezsku a v jižních Čechách bude dál panovat i vedro, středeční teploty tam místy přesáhnou 31 stupňů Celsia, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průtž mračen na dálnici, ilustrační foto

Východ Česka zasáhnou velmi silné bouřky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Později odpoledne a večer se mohou vytvořit zejména na severovýchodě a východě území velmi silné bouřky s kroupami i kolem tří centimetrů, nárazy větru přes 90 km/h a intenzivními krátkodobými srážkami,“ uvedli meteorologové.

První letošní tropická noc. Teploty v Česku neklesly pod 23 stupňů, letní počasí přetrvá do konce týdne

Číst článek

Jejich varování před velmi silnými bouřkami platí zejména pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj a sever Zlínského kraje a Orlickoústecko v Pardubickém kraji.

Přívalové srážky mohou v uvedených oblastech podle meteorologů zatopit níže položená místa, rychle rozvodnit malé toky a vyloučeny nejsou ani přívalové povodně.

Vítr pak může vyvracet stromy a lámat větve, lidé by měli dbát na bezpečnost i s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem, upozornili meteorologové.

Ve druhé polovině noci na čtvrtek podle něj bouřková činnost ustane.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme