O víkendu Česko zasáhne silný vítr. Výstraha meteorologů platí zejména pro horské oblasti

Od sobotního do nedělního večera hrozí jihovýchodní vítr o rychlosti až 65 kilometrů za hodinu. Vyplývá to ze sobotní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nedoporučují se cesty do hor, a to především do hřebenových oblastí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První den bude z jihu až z jihovýchodu proudit vítr, který nepřesáhne 25 kilometrů za hodinu (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

První den bude z jihu až z jihovýchodu proudit vítr, který nepřesáhne 25 kilometrů za hodinu. V západní polovině Čech se očekává vítr s nárazy do 10,8 kilometrů za hodinu. Postupně ale bude zesilovat.

V noci meteorologové čekají „čerstvý jihovýchodní až jižní vítr o rychlosti přes 30 kilometrů za hodinu, místy s nárazy kolem 50 kilometrů za hodinu, především na Českomoravské vrchovině a ve výběžcích na severu Čech,“ informuje web Českého hydrometeorologického ústavu.

Na horách ale bude vítr silnější, meteorologové předpokládají, že tam v nárazech dosáhne rychlosti mezi 72 až 90 kilometry za hodinu. Na západě Čech bude situace mírnější.

Výstraha platí do neděle do 18.00 hodin. Kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám meteorologové radí zajistit okna, dveře, skleníky a zabezpečit neupevněné předměty.

Julia Pátá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme