Silné bouřky opět zasáhnou Česko. Doprovázet je budou místy velmi silné nárazy větru, kroupy a déšť

V Česku hrozí až do noci na neděli silné bouře s nárazy větru, kroupami a přívalovým deštěm. Některé řeky mohou kvůli tomu překročit první stupeň povodňové aktivity. V pátek odpoledne bude ale ještě vedro, proto v části Česka platí stale výstraha před vznikem požárů. Toto riziko se ale o víkendu sníží kvůli očekávaným srážkám. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha ČHMÚ před bouřkami

Výstraha ČHMÚ před bouřkami | Zdroj: ČHMÚ

Bouře se v pátek odpoledne a v noci na sobotu vyskytnou nejprve v severozápadní polovině Čech, později i v dalších částech země.

Budou je doprovázet nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, až třícentimetrové kroupy a srážky s úhrny kolem 40 milimetrů.

„V sobotu později odpoledne, večer a v noci na neděli 27. srpna se opět místy vyskytnou velmi silné bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami kolem 50 milimetrů, v opakovaných bouřkách i přes 70 milimetrů, kroupami i přes tři centimetry a nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu,“ uvedli meteorologové. Na severozápadě budou bouřky slabší.

Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti.

„Výstrahu budeme podle potřeby upřesňovat,“ podotkli meteorologové.

V pátek odpoledne stále platí varování před vysokými teplotami. Na jihu Moravy je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, maxima se tam mohou pohybovat kolem 35 stupňů Celsia. Kvůli suchu a teplu je v Čechách stále zvýšené riziko vzniku požárů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme