V lednu se budou střídat mrazy a oteplení, průměrné teploty zůstanou pod nulou

V příštích týdnech do začátku února se budou střídat mrazy a oteplení. Zatímco noční teploty se budou zřejmě držet většinou pod nulou, přes den mohou teploty vystoupat nad nulu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní krajina

Zimní krajina | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Česko zasáhlo v uplynulých dnech silné sněžení a meteorologové ho očekávají i v příštím týdnu. Podle meteorologů bude objem srážek nejméně v příštích dvou týdnech nadprůměrný.

Téměř v celém Česku hrozí od večera do nedělního rána náledí. Může za to tající sníh a noční mráz

Číst článek

Týdenní průměry nočních teplot se budou v příštích čtyřech týdnech držet kolem minus čtyř stupňů Celsia. Průměry denních teplot budou kolem nuly, či slabě nad nulou. „Lze však očekávat přechodné teplotní výkyvy do kladných i záporných teplot,“ sdělili pracovníci hydrometeorologického ústavu. 

Třeba v příštím týdnu mohou v noci na pondělí teploty klesnout k minus čtyřem stupňům a přes den zase vzrůst až na čtyři stupně nad nulou. Na východě republiky ale bude začátek týdne chladnější. Koncem týdne pak může být v noci až minus osm stupňů, kdežto přes den i plus pět stupňů.

V příštích dnech se bude zřejmě střídat sníh s deštěm. V uplynulých dnech silně sněžilo, v sobotu sníh tál a v noci na neděli hrozí podle meteorologů na většině území Česka náledí. V úterý a středu očekávají meteorologové opět silné sněžení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme