V lednu se budou střídat mrazy a oteplení, průměrné teploty zůstanou pod nulou

V příštích týdnech do začátku února se budou střídat mrazy a oteplení. Zatímco noční teploty se budou zřejmě držet většinou pod nulou, přes den mohou teploty vystoupat nad nulu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní krajina | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Česko zasáhlo v uplynulých dnech silné sněžení a meteorologové ho očekávají i v příštím týdnu. Podle meteorologů bude objem srážek nejméně v příštích dvou týdnech nadprůměrný.

Téměř v celém Česku hrozí od večera do nedělního rána náledí. Může za to tající sníh a noční mráz

Číst článek

Týdenní průměry nočních teplot se budou v příštích čtyřech týdnech držet kolem minus čtyř stupňů Celsia. Průměry denních teplot budou kolem nuly, či slabě nad nulou. „Lze však očekávat přechodné teplotní výkyvy do kladných i záporných teplot,“ sdělili pracovníci hydrometeorologického ústavu. 

Třeba v příštím týdnu mohou v noci na pondělí teploty klesnout k minus čtyřem stupňům a přes den zase vzrůst až na čtyři stupně nad nulou. Na východě republiky ale bude začátek týdne chladnější. Koncem týdne pak může být v noci až minus osm stupňů, kdežto přes den i plus pět stupňů.

V příštích dnech se bude zřejmě střídat sníh s deštěm. V uplynulých dnech silně sněžilo, v sobotu sníh tál a v noci na neděli hrozí podle meteorologů na většině území Česka náledí. V úterý a středu očekávají meteorologové opět silné sněžení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme