Předpověď počasí na čtvrtek 1. července

První prázdninový den bude zprvu polojasný až oblačný s odpoledními teplotami až 28 stupňů. Od západu se ale obloha začne zatahovat a přijdou přeháňky, místy bouřky a ojediněle i kroupy - hlavně na východě. Český hydrometeorologický ústav vydal upozornění na možnost intenzivních bouřek s nárazy silného větru a přívalovými srážkami. Platí pro kraje Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a východní části kraje Vysočina a Pardubického kraje, a to až do pátečního rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

Studená fronta postupuje přes Německo k východu a bude ovlivňovat počasí u nás.

Bude polojasno až oblačno, od západu postupně až zataženo s přeháňkami, místy bouřkami, ojediněle i s kroupami, zejména na Moravě a ve Slezsku. Nejvyšší denní teploty 24 až 28, na západě Čech kolem 22, v 1000 m na horách kolem 20, v Krušných horách kolem 17 °C. Mírný jižní vítr 10 až 25 km/h se bude za frontou postupně měnit na západní, v bouřkách s nárazy 50 až 70 km/h.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, odpoledne slabý vzestup

Biozátěž: mírná jednička. Přechod studené fronty (odpoledne) může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s angínou pectoris.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme