Předpověď počasí na čtvrtek 16. prosince

Odpoledne čekejte zataženo nízkou oblačností a mrznoucí mlhy. Může i slabě sněžit. Teploty se budou pohybovat mezi -4 až 0 stupni Celsia. Vítr bude vát mírný do 20 km/h, na severní Moravě ostřejší do 30 km/h.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Počasí u nás i nadále ovlivňuje tlaková výše, která postoupí z Balkánského poloostrova nad Černé moře.

Čekejte zataženo nízkou oblačností, místy mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Na horách a místy i jinde, zejména v Čechách a ve Slezsku, skoro jasno. Nejvyšší teploty -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 4 stupňů Celsia. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na severní Moravě a ve Slezsku čerstvý jihozápadní 15 až 30 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, odpoledne většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 285 Dobsonových jednotek ozonu, což je 8 procent pod průměrem, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme