Předpověď počasí na čtvrtek 16. prosince

Odpoledne čekejte zataženo nízkou oblačností a mrznoucí mlhy. Může i slabě sněžit. Teploty se budou pohybovat mezi -4 až 0 stupni Celsia. Vítr bude vát mírný do 20 km/h, na severní Moravě ostřejší do 30 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás i nadále ovlivňuje tlaková výše, která postoupí z Balkánského poloostrova nad Černé moře.

Čekejte zataženo nízkou oblačností, místy mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Na horách a místy i jinde, zejména v Čechách a ve Slezsku, skoro jasno. Nejvyšší teploty -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 4 stupňů Celsia. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na severní Moravě a ve Slezsku čerstvý jihozápadní 15 až 30 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, odpoledne většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 285 Dobsonových jednotek ozonu, což je 8 procent pod průměrem, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme