Předpověď počasí na čtvrtek 18. listopadu

Ve čtvrtek deštník s sebou. Bude zataženo a pršet, na horách odpoledne přechod ke sněžení. Teploty přes den vystoupí na 7-11 stupňů Celsia. Vítr bude vát čerstvý do 45 km/h, v nárazech na horách až 130 km/h, ale bude slábnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Kolem tlakové níže se středem nad jižní Skandinávií proudí od západu do střední Evropy vlhký oceánský vzduch. Od severozápadu bude přes naše území zvolna přecházet zvlněná studená fronta.

Převážně zataženo s deštěm. Na severních horách k večeru srážky smíšené. Nejvyšší denní teploty 7 až 11, v 1000 m na horách kolem 3 stupňů. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 30-45 km/h, nárazy kolem 70 km/h, na hřebenech hor 90-130 km/h. Vítr bude postupně slábnout.

Tlak bude mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme vliv frontálního rozhraní, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Upozornění: Nárazy větru kolem 70 km/h, na hřebenech hor 90 až 130 km/h.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme