Předpověď počasí na čtvrtek 20. ledna

Dnešek bude větrný, občas zaprší, od 800 metrů budou srážky sněhové. Vítr ve vyšších polohách a v nárazech dosáhne rychlosti až 100 km/h, v horských oblastech se mohou tvořit závěje! Odpolední teploty vystoupí na 2 až 6 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Frontální systém postupuje přes naše území rychle k jihovýchodu. Za ním pronikne do střední Evropy přechodně teplejší oceánský vzduch.

Bude zataženo s občasným deštěm, v polohách nad 800 m sněžení, na východní Moravě a na Šumavě déšť se sněhem. Nejvyšší denní teploty 2 až 6, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr na 30 až 45 km/h, v nárazech 50 až 72 km/h, ve vyšších polohách kolem 100 km/h.

Tlaková tendence: mírný pokles později setrvalý stav. Rozptylové podmínky jsou dobré. Pozor na vysokou BIO zátěž, trojka platí na celém území!

Upozornění: Při silném větru a sněžení se budou v horských polohách, zejména na severu území, tvořit sněhové jazyky a závěje.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme