Předpověď počasí na čtvrtek 20. října

Oblačno nebo polojasno, někde mlhy, ojediněle mrholení, takové bude podle meteorologů počasí ve čtvrtek. Odpoledne ukáže teploměr maximálně 14 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Mezi tlakovou výší nad Ukrajinou a prohlubující se brázdou nízkého tlaku vzduchu nad východním Atlantikem proudí do střední Evropy, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, teplý vzduch od jihozápadu.

Bude oblačno až polojasno, zpočátku místy, později jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Ojediněle mrholení. Nejvyšší teploty 10 až 14, v místech s déletrvající nízkou oblačností do 7, v 1000 metrech na horách kolem 11, v Jeseníkách a v Beskydech 8 °C. Mírný jižní vítr 5 až 20 km/h, na hřebenech Jeseníků a Beskyd zpočátku silný 45 až 60 s nárazy do 90 km/h.

Tlak slabě klesne, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, postupně místy dobré.

BIO: 2 - střední zátěž.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzickéa psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme