Předpověď počasí na čtvrtek 21. listopadu

Odpoledne se připravte na převážně zataženo a mlhu. Teploty vystoupí na 2-6 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Po přední straně hluboké tlakové níže nad východním Atlantikem k nám začíná proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch od jihu.

Odpoledne bude převážně zataženo nízkou oblačností a mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Ojediněle mrholení. Nejvyšší teploty 2 až 6 stupňů, v místech s déletrvajícím slunečním svitem a v 1000 metrech na horách kolem 8 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme