Předpověď počasí na čtvrtek 21. listopadu

Odpoledne se připravte na převážně zataženo a mlhu. Teploty vystoupí na 2-6 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Po přední straně hluboké tlakové níže nad východním Atlantikem k nám začíná proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch od jihu.

Odpoledne bude převážně zataženo nízkou oblačností a mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Ojediněle mrholení. Nejvyšší teploty 2 až 6 stupňů, v místech s déletrvajícím slunečním svitem a v 1000 metrech na horách kolem 8 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme