Předpověď počasí na čtvrtek 23. prosince

Bílé Vánoce se letos nekonají, mráz ve čtvrtek vystřídá zatažená obloha, déšť a teploty nad nulou. Zvlášť řidiči by si měli dát pozor na ledovku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Další frontální systém postupuje přes Německo a Polsko do střední Evropy.

Bude zataženo až oblačno, občas déšť, na Moravě a ve Slezsku déšť se sněhem. Místy mrznoucí srážky. Nejvyšší teploty 2 až 6, na východní Moravě a ve Slezsku kolem 0, v 1000 metrech na horách kolem 1, na severovýchodě kolem -2 °C. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 20 až 35 km/h, v nárazech a na horách kolem 72 km/h, na jižní Moravě mírný vítr 10 až 25 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Místy se bude vyskytovat ledovka.

Tlak mírně polesne, rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může může negativně působit na jedince se zvýšným krevním tlakem a s anginonu pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme