Předpověď počasí na čtvrtek 23. prosince

Bílé Vánoce se letos nekonají, mráz ve čtvrtek vystřídá zatažená obloha, déšť a teploty nad nulou. Zvlášť řidiči by si měli dát pozor na ledovku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Další frontální systém postupuje přes Německo a Polsko do střední Evropy.

Bude zataženo až oblačno, občas déšť, na Moravě a ve Slezsku déšť se sněhem. Místy mrznoucí srážky. Nejvyšší teploty 2 až 6, na východní Moravě a ve Slezsku kolem 0, v 1000 metrech na horách kolem 1, na severovýchodě kolem -2 °C. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 20 až 35 km/h, v nárazech a na horách kolem 72 km/h, na jižní Moravě mírný vítr 10 až 25 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Místy se bude vyskytovat ledovka.

Tlak mírně polesne, rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může může negativně působit na jedince se zvýšným krevním tlakem a s anginonu pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme