Předpověď počasí na čtvrtek 28. července

Čeká nás tropický den s odpoledními teplotami 32 až 36 stupňů. Odpoledne a k večeru hrozí ojediněle bouřky z tepla. Dnes i zítra se v bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky, krupobití a nárazy větru kolem 90 km/h!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Po zadní straně tlakové výše nad Karpaty k nám proudí od jihozápadu až jihu tropický vzduch.

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne a večer ojediněle bouřky z tepla. Nejvyšší denní teploty 32 až 36 stupňů, v 1000 m na horách kolem 29 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlaková tendence: setrvalý stav.

UPOZORNĚNÍ: Dnes i zítra se v bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky, krupobití a nárazy větru kolem 90 km/h.

BIO: č. 3 - vysoká zátěž. Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat výraznou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně- cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Ve čtvrtek a v pátek se v odpoledních hodinách očekává výskyt zvýšených koncentrací přízemního ozónu a místy překročení zvláštního imisního limitu 180 mikrogramů/m3.

Hlavní hygienik ČR doporučuje: zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kg na 1,5 až 2 l denně, u starších dětí a dospělých kolem 3 l denně, raději méně sladké, bez kofeinu, kombinovat s minerálními vodami, při onemocnění zažívacího traktu raději neperlivé, omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením vnitřní teploty, nepobývat na přímém slunci v poledních hodinách, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci, při chronickém onemocnění dýchacích cest a onemocnění srdce a cév omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrání provádět ve večerních, nočních a ranních hodinách.

Erupční aktivita Slunce je střední, pulzační aktivita geomagnetického pole také střední.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme