Předpověď počasí na čtvrtek 30. prosince

Předposlední den roku bude oblačný až polojasný, ojediněle bude padat sníh. Přes den teploty vystoupí na 0-4 stupně, na horách -2. Vítr bude vát mírný do 20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Po severním okraji výběžku vyššího tlaku vzduchu, který zasahuje nad středním Evropu, postupuje teplá fronta a začne od severozápadu ovlivňovat počasí v Čechách.

Bude oblačno až zataženo, v Čechách zpočátku i polojasno. Večer na severozápadě Čech místy slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty 0 až +4, v 1000 m na horách kolem -2 stupňů. Mírný západní až severozápadní vítr 5-20 km/h.

Tlak bude slabě stoupat, později slabě klesat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Očekávaný vliv teplé fronty může zvýšit zátěž pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaky a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme