Předpověď počasí na čtvrtek 30. prosince

Předposlední den roku bude oblačný až polojasný, ojediněle bude padat sníh. Přes den teploty vystoupí na 0-4 stupně, na horách -2. Vítr bude vát mírný do 20 km/h.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

oblačno

Po severním okraji výběžku vyššího tlaku vzduchu, který zasahuje nad středním Evropu, postupuje teplá fronta a začne od severozápadu ovlivňovat počasí v Čechách.

Bude oblačno až zataženo, v Čechách zpočátku i polojasno. Večer na severozápadě Čech místy slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty 0 až +4, v 1000 m na horách kolem -2 stupňů. Mírný západní až severozápadní vítr 5-20 km/h.

Tlak bude slabě stoupat, později slabě klesat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Očekávaný vliv teplé fronty může zvýšit zátěž pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaky a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme