Předpověď počasí na čtvrtek 6. června

Čtvrtek bude zatažený, postupně déšť a přeháňky, bouřky. Teploty přes den vystoupí na 19-23 stupňů. Možnost silných bouřek a přívalových dešťů!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouřky

Od jihozápadu nás začne ovlivňovat frontální systém.

Většinou zataženo s deštěm nebo přeháňkami. Místy bouřky ojediněle s kroupami. Nejvyšší teploty 19 až 23 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem 16. Mírný jihovýchodní až východní vítr 10-25 km/h, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 20-35, místy v nárazech kolem 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Během dne se mohou místy vyskytnout silné bouřky doprovázené ojediněle přívalovými srážkami a kroupami.

Tlak se nejdřív měnit nebude, později bude slabě klesat.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy třední zátěž. Očekávaný vliv frontální vlny může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálním zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme