Předpověď počasí na čtvrtek 6. června

Čtvrtek bude zatažený, postupně déšť a přeháňky, bouřky. Teploty přes den vystoupí na 19-23 stupňů. Možnost silných bouřek a přívalových dešťů!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouřky

Od jihozápadu nás začne ovlivňovat frontální systém.

Většinou zataženo s deštěm nebo přeháňkami. Místy bouřky ojediněle s kroupami. Nejvyšší teploty 19 až 23 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem 16. Mírný jihovýchodní až východní vítr 10-25 km/h, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 20-35, místy v nárazech kolem 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Během dne se mohou místy vyskytnout silné bouřky doprovázené ojediněle přívalovými srážkami a kroupami.

Tlak se nejdřív měnit nebude, později bude slabě klesat.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy třední zátěž. Očekávaný vliv frontální vlny může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálním zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme