Předpověď počasí na čtvrtek 7. listopadu

Odpoledne bude většinou zataženo, ojediněle i polojasno až skoro jasno. Teploty vystoupí na 0-4 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Oblast vyššího tlaku nad střední Evropou dále slábne. Okludující frontální systém postupuje přes Německo zvolna k východu a k večeru začne ovlivňovat počasí na západě Čech.

Většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle polojasno až skoro jasno. K večeru v Čechách přibývání frontální oblačnosti od západu. Nejvyšší teploty 0 až 4 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -1 stupně Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na Českomoravské vrchovině čerstvý 20 až 35 s nárazy kolem 50 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou většinou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Očekávaný výrazný pokles tlaku může znamenat zatížení organismu zejména osob s chorobami dýchacího ústrojí, kardiaků a psychicky labilních jedinců. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme