Předpověď počasí na čtvrtek 9. prosince

Odpoledne nám meteorologové slibují stále zataženo a občas protrhávání oblačnosti na oblačno. Čekají nás ale i mrholení a mlhy. Na horách se mohou těšit na jasno. Teploty vystoupí na 0-4 stupňů a vítr bude vát slabý do 15 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše, jejíž střed postupuje zvolna k východu.

Mělo by být zataženo nízkou oblačností, která se bude místy protrhávat na oblačno. Ojediněle mrholení a mlhy. Na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno. Nejvyšší teploty 0 až 4 stupně, při slunečném počasí kolem 6 stupňů, a to i na horách. Slabý východní až jihovýchodní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak bude slabě klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 318 Dobsonových jednotek ozonu, což je 5 procent nad průměrem, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme