Do víkendu se bude oteplovat, v sobotu může být až 31 stupňů. Další týdny po víkendu ale budou chladnější

V nadcházejících čtyřech týdnech můžeme očekávat lehce podprůměrné teploty. V sobotu se sice můžou vyšplhat až k 31 stupňům Celsia, ale po víkendovém dni by se postupně mělo začít ochlazovat. Tento týden bude pravděpodobně poměrně suchý, ovšem množství srážek bude v následujících týdnech přibývat. Hodnoty ale nepřesáhnou ty průměrné za uplynulá období.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po víkendu by se na území Česka mělo začít postupně ochlazovat. (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejvyšší denní teploty do pátku dosáhnou maximální hodnoty 26 stupňů Celsia, nejnižší teploty v noci se přiblíží 8 stupňům. V pátek se může ještě mírně oteplit, v sobotu pak podle předpovědi teploty dosáhnou místy až 31 stupňů, uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Od neděle by měly průměrné teploty postupně klesat. Bude převážně oblačno, na většině území občas déšť, přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 23 až 28 stupni, ty nejnižší v noci pak mezi 19 až 14.

Lidé ze severu Čech zasažení povodněmi mohou žádat o mimořádnou dávku. Dostanou až 57 900 korun

Číst článek

V horizontu následujících týdnů se očekává, že období mezi 19. červencem a 15. srpnem bude teplotně slabě podprůměrné. Dlouhodobá průměrná teplota ve sledovaném úseku je na území republiky 19,4 stupně Celsia. 

Po teplejším prvním týdnu bude přicházet pozvolné ochlazování. V období od 2. srpna pak můžeme v porovnání s obvyklými hodnotami očekávat podprůměrné teploty. 

Co se ale týče obvyklého množství srážek, bude následující čtyřtýdenní období jako celek v průměrných hodnotách. Tento týden by měl být poměrně suchý, ale srážek bude postupně přibývat. Dlouhodobý srážkový průměr mezi 19. červencem a 15. srpnem je na území Česka 75 milimetrů.

ern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme