Předpověď počasí na neděli 10. července

Nedělní obloha zůstane zatažená s deštěm, ojediněle se objeví i bouřka. Místy mohou být srážky trvalejší. Odpolední teploty do 21 stupňů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Nad naším územím se udržuje frontální rozhraní.

Převážně zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na severozápadě území oblačno a srážky místy. Místy bouřky. Nejvyšší denní teploty 17 až 21, na severozápadě až 24, v 1000 m na horách kolem 15 stupňů. Mírný severní až severovýchodní vítr 10-25 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž.

Očekávaný přechod slabé fronty může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek můře zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je střední, pulzační aktivita geomagnetického pole je také střední.

Český hydrometeorologický ústav vydal následující upozornění: V oblasti přechodu frontálního rozhraní se na většině území České republiky, s výjimkou severozápadu Čech, vyskytuje trvalejší déšť v kombinaci s intenzivními přeháňkami a bouřkami. V průběhu neděle do pondělního rána očekáváme srážky od 5 do 30 mm, na jihu a jihozápadě Čech 20 až 60 mm, na severu a severovýchodě Moravy a Slezska 15 až 50 mm. V pondělí na jihu Čech a v Jeseníkách a Beskydech až 20 mm, na ostatním území 1 až 10 mm, na severozápadě Čech 0 až 3 mm.

Na základě předpovědi srážek a výsledku hydrologických modelů lze průběhu dnešního dne a noci očekávat vzestupy hladin k 1. stupni povodňové aktivity (SPA) v povodí Lužnice, Úslavy a v oblasti Jeseníků a Beskyd, k 1. až 2. SPA na tocích na Českomoravské vrchovině. Výskyt 1. až 2. SPA očekáváme také na tocích v oblasti Šumavy a Novohradských hor, kde menší horské toky mohou vystoupit až na úroveň 3. SPA (Úhlava, přítok do VD Lipno, Malše a Blanice). V bouřkách při přívalových srážkách může dojít k lokálnímu zatopení.

Milan Kopp, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme