Předpověď počasí na neděli 11. ledna

noc -9 až -17 °C | den -7 až -3 °C

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mlha

mlha

V neděli nás čeká zprvu pošmourná obloha, na horách a postupně místy i v nižších polohách slunečno. Nejvyšší teploty -7 až -3, na horách kolem +3 stupňů.

Tlaková výše bude ze střední Evropy zvolna postupovat k jihovýchodu. Po její zadní straně bude ve vyšších vrstvách atmosféry na naše území proudit od jihozápadu teplejší vzduch.

Na konci týdne bude zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy a slabé sněžení. Na horách a místy i v nižších polohách skoro jasno až polojasno. Nejvyšší teploty -7 až -3, v 1000 m na horách kolem +3 stupňů. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou nepříznivé.

BIO: 3 - vysoká zátěž.

Chladno a výrazné mrazy zejména v ranních a večerních hodinách mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris,astmatiky, starší občany. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme