Předpověď počasí na neděli 11. ledna

noc -9 až -17 °C | den -7 až -3 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mlha

V neděli nás čeká zprvu pošmourná obloha, na horách a postupně místy i v nižších polohách slunečno. Nejvyšší teploty -7 až -3, na horách kolem +3 stupňů.

Tlaková výše bude ze střední Evropy zvolna postupovat k jihovýchodu. Po její zadní straně bude ve vyšších vrstvách atmosféry na naše území proudit od jihozápadu teplejší vzduch.

Na konci týdne bude zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy a slabé sněžení. Na horách a místy i v nižších polohách skoro jasno až polojasno. Nejvyšší teploty -7 až -3, v 1000 m na horách kolem +3 stupňů. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou nepříznivé.

BIO: 3 - vysoká zátěž.

Chladno a výrazné mrazy zejména v ranních a večerních hodinách mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris,astmatiky, starší občany. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme