Předpověď počasí na neděli 13. listopadu

Za sluníčkem musíte na hory, jinde nás čeká většinou pošmourné počasí s mlhami, na Moravě i mrholení. Odpolední teploty 4 až 8 stupňů, při malé oblačnosti kolem 11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou k nám pokračuje ve vyšších vrstvách atmosféry příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu.

Bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo, na Moravě místy, jinde ojediněle mrholení. Na horách a ojediněle i v nižších polohách skoro jasno. Nejvyšší teploty 4 až 8, při malé oblačnosti kolem 11, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Slabý jihovýchodní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak slabě až mírně stoupne. Rozptylové podmínky jsou většinou mírně nepříznivé.

Biopředpověď: stupeň 2, střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Předpokládané množství srážek: 0 mm.

Erupční aktivita Slunce je velmi slabá až slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole je nízká.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme