Předpověď počasí na neděli 14. prosince

Neděle bude zatažená s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Teploty přes den vystoupí na 5-9 stupňů Celsia. Vítr bude vát silný do 45 km/h, v nárazech a na hřebenech hor 90-110 km/h!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Kolem hluboké tlakové níže, která postupuje přes Skandinávii k východu k nám proudí chladný vzduch ze Severního moře.

Proměnlivá, převážně velká oblačnost s přeháňkami, které budou zpočátku na horách, později i ve vyšších polohách přecházet ve sněhové. Ojediněle bouřka. Nejvyšší teploty 5 až 9, v 1000 m na horách kolem 2, od západu ochlazování. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 25-40 km/h, místy v nárazech kolem 70 km/h, na horách velmi silný vítr 50-70 km/h s nárazy 90-110 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Čerstvý vítr bude během odpoledne místy dosahovat v nárazech rychlosti kolem 20 (75 km/hod.), na horách 25 až 30 m/s (90 až 110 km/hod.). Později odpoledne a večer se začnou na horách vytvářet sněhové jazyky.

Tlak bude přes den od západu mírně stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Nárazovitý vítr může působit zejména na osoby citlivé na velmi rychlé krátkodobé výkyvy tlaku vzduchu, hlavně kardiaky, astmatiky a psychicky labilní jedince. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme