Předpověď počasí na neděli 15. července

Čekejte skoro jasno až polojasno, v Čechách až oblačno, místy přeháňky a bouřky, ojediněle s kroupami. Teploty 28 až 32, v západních Čechách kolem 24°C.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvlněná studená fronta zvolna postupuje z Německa k severovýchodu a začne ovlivňovat počasí v západní polovině Čech. Před ní k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu.

Bude skoro jasno až polojasno, v Čechách až oblačno, místy přeháňky a bouřky, ojediněle s kroupami. Na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 28 až 32, na jihovýchodní Moravě až 34, v západních Čechách kolem 24°C. Teplota v 1000m na horách kolem 25, v Krušných horách kolem 20 °C. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h na Vrchovině a jižní Moravě čerstvý 20-30 km/h, v bouřkách zesílí.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Nad naším územím dnes bylo naměřeno 307 Dobsonových jednotek celkového množství ozonu, což je deset procent pod dlouhodobým průměrem, tedy podprůměrný stav.

Upozornění: Odpoledne, večer a v noci na pondělí očekáváme v Čechách místy bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami a kroupami. Během pondělí se bouřky s kroupami mohou ojediněle vyskytnout na Moravě a ve Slezsku.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme