USA 0:1 Česko

Předpověď počasí na neděli 16. ledna

Odpoledne bude jasno až polojasno, teploty vystoupí na -1 až 3 stupně Celsia, vítr bude vát slabý do 15 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Kolem tlakové výše, která postoupí ze střední Evropy nad Bělorusko, k nám začíná proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplejší vzduch od jihozápadu.

Mělo by být jasno až polojasno, zpočátku ještě ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty -1 až +3 stupně, v 1000 metrech na horách kolem -1 stupeň Celsia. Slabý jižní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak bude slabě klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 304 Dobsonových jednotek ozónu, což je -11 procent, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme