Předpověď počasí na neděli 2. ledna

Proměnlivá velká oblačnost, přeháňky, od severozápadu postupně většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty 4 až 8, od severozápadu ochlazování. Čerstvý západní vítr 20-35 km/h, v nárazech a na hřebenech hor kolem 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

Za studenou frontou, která postupuje přes Moravu a Slezsko dále k jihovýchodu, začíná do střední Evropy proudit chladnější oceánský vzduch.

Bude proměnlivá, velká oblačnost, na většině území přeháňky, od severozápadu postupně většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 stupňů, v 1000 m na horách kolem 0, od severozápadu ochlazování. Čerstvý západní vítr 20-35 km/h, v nárazech a na hřebenech hor kolem 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Při čerstvém větru, který v nárazech dosáhne rychlosti 70 až 90 km/h se začnou od 600 metrů tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí dnes stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěži a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme