Předpověď počasí na neděli 2. ledna

Proměnlivá velká oblačnost, přeháňky, od severozápadu postupně většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty 4 až 8, od severozápadu ochlazování. Čerstvý západní vítr 20-35 km/h, v nárazech a na hřebenech hor kolem 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

Za studenou frontou, která postupuje přes Moravu a Slezsko dále k jihovýchodu, začíná do střední Evropy proudit chladnější oceánský vzduch.

Bude proměnlivá, velká oblačnost, na většině území přeháňky, od severozápadu postupně většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 stupňů, v 1000 m na horách kolem 0, od severozápadu ochlazování. Čerstvý západní vítr 20-35 km/h, v nárazech a na hřebenech hor kolem 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Při čerstvém větru, který v nárazech dosáhne rychlosti 70 až 90 km/h se začnou od 600 metrů tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí dnes stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěži a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme