Předpověď počasí na neděli 2. února

Odpoledne by mělo být oblačno až polojasno, na západě čekejte zataženo a místy i sněžení. Teploty vystoupí jen na -7 až -3 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Rozpadající se okluzní fronta postupuje přes Čechy k východu. Další fronta postupuje rychle přes západní Evropu k východu a v noci postupně ovlivní počasí u nás.

Připravte se na oblačno až polojasno, v západní polovině Čech až zataženo a místy sněžení. Na východě zpočátku skoro jasno. Nejvyšší teploty -7 až -3 stupně, v 1000 metrech na horách kolem -7 stupňů Celsia. Slabý proměnlivý, postupně mírný jižní 5 až 20 km/h.

Tlak bude mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď:

V severozápadních a středních Čechách platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Na zbytku území platí také stupeň 2, tedy střední zátěž. Chladno a výrazné mrazy zejména v ranních hodinách mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris, astmatiky, starší občany. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme