Předpověď počasí na neděli 22. ledna

Neděle přinese výrazné ochlazení, i odpolední teploty zůstanou až 11 stupňů pod bodem mrazu. Zejména na horách občas zasněží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Po přední straně výběžku vyššího tlaku vzduchu, který se do střední Evropy rozšiřuje od severu, k nám proudí arktický vzduch od severovýchodu.

Bude skoro jasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti slabé sněžení, v jihozápadní polovině území zpočátku zataženo a slabé sněžení místy. Nejvyšší denní teploty -11 až -7, na severovýchodě a severu kolem -15, na jihozápadě -4, v 1000 metrech na horách kolem -16, na Šumavě -6 °C. Během odpoledne od severovýchodu další ochlazování. Mírný severní až severovýchodní vítr 10 až 25 km/h, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 20 až 35, místy s nárazy 50 až 70 km/h. Na Moravě a ve Slezsku se budou místy tvořit sněhové jazyky na horách i závěje.

Tlak mírně až silně stoupne, rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: stupeň č. 2 - střední zátěž

Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody a vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá.

Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme