Předpověď počasí na neděli 22. prosince

Odpoledne bude většinou zataženo, mlhavo, ojediněle začne i slabě sněžit. Postupně od západu srážky, na jihozápadě dešťové, jinde sněhové. Teploty vystoupí na -4 až 0 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Okludující frontální systém postupuje ze západní do střední Evropy a svůj postup k východu bude zpomalovat.

Čekejte většinou zataženo, mlhavo, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Postupně od západu v Čechách a na západě Moravy se srážkami, které budou v jihozápadní polovině Čech dešťové, místy mrznoucí, jinde sněhové a mrznoucí jen ojediněle. Místy mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty -4 až 0 stupňů, v jihozápadní polovině Čech 0 až +4 stupně Celsia. Nejvyšší teplota v 1000 metrech na horách kolem -3 stupňů, na Šumavě a v Krušných horách 1 stupeň Celsia. Mírný východní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak bude mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, postupně místy až dobré.

Upozornění: Při mrznoucích srážkách se bude tvořit ledovka.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Výrazný pokels tlaku spojený s vlivem frontálního rozhraní může zvyšovat zátěž osob s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaků, starších občanů a psychicky labilních jedinců. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a ososby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Meteorologové doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme