Předpověď počasí na neděli 22. prosince

Odpoledne bude většinou zataženo, mlhavo, ojediněle začne i slabě sněžit. Postupně od západu srážky, na jihozápadě dešťové, jinde sněhové. Teploty vystoupí na -4 až 0 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Okludující frontální systém postupuje ze západní do střední Evropy a svůj postup k východu bude zpomalovat.

Čekejte většinou zataženo, mlhavo, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Postupně od západu v Čechách a na západě Moravy se srážkami, které budou v jihozápadní polovině Čech dešťové, místy mrznoucí, jinde sněhové a mrznoucí jen ojediněle. Místy mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty -4 až 0 stupňů, v jihozápadní polovině Čech 0 až +4 stupně Celsia. Nejvyšší teplota v 1000 metrech na horách kolem -3 stupňů, na Šumavě a v Krušných horách 1 stupeň Celsia. Mírný východní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak bude mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, postupně místy až dobré.

Upozornění: Při mrznoucích srážkách se bude tvořit ledovka.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Výrazný pokels tlaku spojený s vlivem frontálního rozhraní může zvyšovat zátěž osob s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaků, starších občanů a psychicky labilních jedinců. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a ososby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Meteorologové doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme