Předpověď počasí na neděli 23. června

Zpočátku čekejte polojasno, od severozápadu se ale bude zatahovat a na většině území se vyskytnou přeháňky a místy i bouřky s kroupami. Odpolední teploty až 32 stupňů Celsia. Meteorologové varují, že odpoledne a večer mohou být ojediněle bouřky silné a doprovázené přívalovými dešti, kroupami a silným nárazovým větrem!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

Situace: Oblast vyššího tlaku nad střední Evropou slábne. Přes naše území bude postupovat studená fronta k jihovýchodu.

Bude skoro jasno až polojasno, postupně od severozápadu oblačno, na většině území přeháňky, místy bouřky, ojediněle s kroupami. Nejvyšší denní teploty 28 až 32, na severozápadě kolem 26, v 1000 m na horách kolem 23, v Krušných horách 20 °C. Mírný jihozápadní vítr 10 až 25 km/h se bude měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Tlak se měnit nebude.

Upozornění: Odpoledne a večer se ojediněle vyskytnou silné bouřky doprovázené přívalovými dešti, kroupami a silným nárazovým větrem.

Biopředpověď: pro severozápadní Čechy platí stupeň číslo jedna - mírná zátěž. Pro Moravu a Slezsko ale platí stupeň číslo tři, což je zátěž vysoká. Odborníci proto doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké práce. Pro zbytek území pak platí střední zátěž, tedy stupeň číslo dvě.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme