Předpověď počasí na neděli 24. března

Mělo by být zataženo až oblačno, deštník s sebou - bude sněžit. Nejvyšší odpolední teploty 2-6 stupňů. A pozor: Od vyšších poloh se mohou vytvářet sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno a sněžení | Foto: Jan Rosenauer

Kolem tlakové níže se středem nad Černým mořem k nám pokračuje příliv vlhkého a studeného vzduchu od severovýchodu.

Odpoledne čekejte zataženo až oblačno, na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -4 stupňů Celsia. Čerstvý severní vítr 20 až 30 km/h, místy v nárazech a na hřebenech hor kolem 50 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Při čerstvém větru a sněžení se budou od vyšších poloh i nadále vytvářet sněhové jazyky.

Tlak bude slabě až mírně stoupat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme