Předpověď počasí na neděli 24. listopadu

Odpoledne by mělo být zataženo a mlhavo, v nižších polohách polojasno až oblačno. Teploty vystoupí jen na 4-8 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Po přední straně hluboké brázdy nad západní Evropou k nám začíná proudit teplý vzduch od jihu.

Zataženo a mlhavo, ojediněle mrholení. Od vyšších poloh a místy i v nižších polohách polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty 4 až 8 stupňů, v místech se zmenšenou oblačností 8 až 11 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 8 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h bude na Českomoravské vrchovině, Moravě a ve Slezsku zesilovat na čerstvý 20-35 km/h s nárazy a na hřebenech hor kolem 70 km/h.

Tlak bude slabě klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, na Moravě a ve Slezsku dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také pychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme