Předpověď počasí na neděli 25. srpna

Neděle bude skoro jasná až polojasná, odpoledne se na jihu a západě mohou objevit přeháňky a bouřky. Teploty vystoupí na 26-30 stupňů. Možnost přívalových srážek na jihu a západě Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Zvlněná studená fronta bude zvolna postupovat přes Německo dále k východu a během dne ovlivní zejména západní polovinu Čech.

V Čechách oblačno až polojasno a místy, zejména na jihu a západě přeháňky nebo bouřky. Na Moravě a ve Slezsku skoro jasno až polojasno a přeháňky nebo bouřky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 26 až 30 stupňů, v jihozápadní polovině Čech kolem 24 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 22 stupňů, v Krušných horách kolem 18 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak se měnit nebude, později bude slabě klesat.

UPOZORNĚNÍ: V bouřkách se dnes mohou ojediněle vyskytnout kroupy a přívalové srážky, zejména na jihu a západě Čech.

Biometeorologická předpověď: Pro Českomoravskou vrchovinu a jihozápadní Čechy platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Tento stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Pro ostatní území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Doba prvního pobytu na přímém slunci mezi 11.- 14. hodinou, po jejímž uplynutí pokožka fotocitlivých osob (fototyp I a II) začne rudnout nebo pigmentovat, je 25-35 minut.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme