Předpověď počasí na neděli 27. února

Na konci týdne zavládne v Česku mrazivé počasí s proměnlivou oblohou a občasnými sněhovými přeháňkami. Odpoledne vystoupí teploměr jen na -6 až -2 stupně. Pozor na silný vítr, který bude vytvářet jazyky a závěje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Za studenou frontou, která v noci přešla přes naše území k jihu, k nám proudí velmi studený vzduch od severu až severovýchodu.

V neděli bude proměnlivá oblačnost a místy sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty -6 až -2, v 1000 metrech na horách kolem -9 °C. Čerstvý severovýchodní vítr 20 až 35 km/h s nárazy 50 až 70 km/h, bude k večeru slábnout.

Tlak mírně až silně stoupne, rozptylové podmínky budou dobré.

UPOZORNĚNÍ: I nadále se budou místy vytvářet sněhové jazyky nebo závěje.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Chladno a výrazné mrazy zejména ve večerních hodninách mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris, astmatiky, starší osoby. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme