Předpověď počasí na neděli 29. května

V neděli bude skoro jasno až polojasno s odpoledními teplotami v rozmezí 29 až 33 stupňů. Od západu Čech možnost bouřek. Bude vát slabý jihovýchodní vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Nad Německem a Francií se vlní studená fronta, před kterou k nám vrcholí příliv tropického vzduchu od jihozápadu.

Očekávejte skoro jasno až polojasno, odpoledne a večer v západní polovině Čech až oblačno a místy bouřky. Ojediněle dokonce krupobití. Nejvyšší teploty 29 až 33, v 1000 metrech na horách kolem 27 stupňů. Slabý jihovýchodní vítr 5-15 km/h.

Tlak slabě klesne.

BIO: 3 - Vysoká zátěž! Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Hlavní hygienik ČR doporučuje zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kilogramů na 1,5 až dva litry denně, u dospělých až 3 litry denně. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením teploty, nepobývat na přímém slunci v poledne, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci. Lidé s chronickým zánětem dýchacích cest a onemocněním srdce a cév by měli omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrat by se mělo spíše ve večerních, nočních a ranních hodinách.

Erupční aktivita Slunce je slabá.

Milan Kopp, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme