Předpověď počasí na neděli 30. ledna

Skoro zataženo, místy slabé občasné sněžení k večeru četnější. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 stupně. Mírný západní vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Hřeben vyššího tlaku vzduchu, který k nám zasahuje od jihozápadu, slábne. Teplá fronta postupuje zvolna přes severní Německo k jihovýchodu a k večeru začne ovlivňovat počasí na severozápadě našeho území.

Skoro zataženo, místy slabé občasné sněžení. Přechodně, zejména v jihovýchodní polovině území polojasno. Večer na severozápadě sněžení četnější. Nejvyšší denní teploty -6 až -2, v 1000 m na horách kolem -7 stupňů. Mírný západní vítr 5-20 km/h.

Tlak bude slabě klesat, rozptylové podmínky převážně dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti paltí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno a výrazné mrazy zejména v ranních hodinách mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris, astmatiky, starší občany. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme