Předpověď počasí na neděli 30. ledna

Skoro zataženo, místy slabé občasné sněžení k večeru četnější. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 stupně. Mírný západní vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Hřeben vyššího tlaku vzduchu, který k nám zasahuje od jihozápadu, slábne. Teplá fronta postupuje zvolna přes severní Německo k jihovýchodu a k večeru začne ovlivňovat počasí na severozápadě našeho území.

Skoro zataženo, místy slabé občasné sněžení. Přechodně, zejména v jihovýchodní polovině území polojasno. Večer na severozápadě sněžení četnější. Nejvyšší denní teploty -6 až -2, v 1000 m na horách kolem -7 stupňů. Mírný západní vítr 5-20 km/h.

Tlak bude slabě klesat, rozptylové podmínky převážně dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti paltí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno a výrazné mrazy zejména v ranních hodinách mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris, astmatiky, starší občany. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme