Předpověď počasí na neděli 8. prosince

Odpoledne bude jasno nebo skoro jasno. Na severovýchodě i zataženo a sněžení. Teploty vystoupí jen na -5 až -1 stupeň Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Tlaková výše se rozšiřuje ze Skandinávie nad Rusko. Kolem ní k nám proudí studený vzduch od severovýchodu.

Čekejte jasno nebo skoro jasno. Na severovýchodě území oblačno až zataženo a místy sněžení. Nejvyšší teploty -5 až -1 stupeň Celsia, na severovýchodě území a v 1000 metrech a horách kolem -7 stupňů. Vítr mírný východní až severovýchodní 5 až 20 km/h, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 20 až 35 km/h.

Tlak bude slabě stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všehcny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme