Předpověď počasí na neděli 8. února

Dnešek bude ve znamení velké oblačnosti a četných sněhových přeháněk, v nížinách smíšených. Kvůli čerstvému větru se odpoledne a večer budou od vyšších poloh vytvářet na silnicích sněhové jazyky či závěje. Nejvyšší odpolední teploty 2 až 6 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Kolem tlakové níže, která postupuje přes jižní Skandinávii nad Pobaltí, k nám bude nadále proudit chladný a vlhký vzduch od západu, později až od severozápadu.

Čeká nás proměnlivá, převážně velká oblačnost s četnými sněhovými přeháňkami, v nížinách přeháňky většinou smíšené, zpočátku i dešťové. Ojediněle bouřky. Nejvyšší odpolední teploty 2 až 6, na jihovýchodě Moravy kolem 8, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Čerstvý západní vítr 25 až 45 km/h, v nárazech kolem 70, na horách 90 až 110 km/h.

Tlaková tendence: mírný pokles, od západu slabý vzestup. Rozptylové podmínky budou dobré. Biozátěž bude jen mírná jednička.

UPOZORNĚNÍ: Odpoledne a večer se budou od vyšších poloh tvořit na vozovkách sněhové jazyky, na horách i závěje.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme