Předpověď počasí na pátek 17. prosince

Před posledním adventním víkendem bude zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, v Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy mrznoucí. Postupně od od vyšších poloh sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty v Čechách 0 až 4 stupně. Čerstvý jihozápadní vítr.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Za studenou frontou proudí na naše území vlhký oceánský vzduch.

Bude zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, v Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy mrznoucí. Postupně od západu oblačno a místy přeháňky, od 700 m sněhové. Nejvyšší teploty v Čechách 0 až 4, na Moravě a ve Slezsku a v 1000 m na horách kolem 0 stupňů. Čerstvý jihozápadní vítr 20-30 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy se bude tvořit ledovka. V severních horách v Čechách sněhové jazyky.

Tlak se nebude měnit a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme