Předpověď počasí na pátek 17. prosince

Před posledním adventním víkendem bude zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, v Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy mrznoucí. Postupně od od vyšších poloh sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty v Čechách 0 až 4 stupně. Čerstvý jihozápadní vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Za studenou frontou proudí na naše území vlhký oceánský vzduch.

Bude zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, v Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy mrznoucí. Postupně od západu oblačno a místy přeháňky, od 700 m sněhové. Nejvyšší teploty v Čechách 0 až 4, na Moravě a ve Slezsku a v 1000 m na horách kolem 0 stupňů. Čerstvý jihozápadní vítr 20-30 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy se bude tvořit ledovka. V severních horách v Čechách sněhové jazyky.

Tlak se nebude měnit a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme