Předpověď počasí na pátek 22. listopadu

Odpoledne by mělo být většinou zataženo, ojediněle mrholení a mlhy. Teploty vystoupí na 10-14 stupňů Celsia. Dejte si také pozor na silný nárazový vítr, který dosáhne na horách rychlosti až 70 km v hodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Naše území začne ovlivňovat okluzní fronta, která postupuje přes Alpy dále k severovýchodu.

Čekejte většinou zataženo, ojediněle mrholení a místy mlhy. Postupně od jihu občas déšť. Nejvyšší teploty 10 až 14 stupňů, v západní polovině Čech kolem 8 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 6 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na Českomoravské vrchovině, Moravě a ve Slezsku čerstvý 15 až 30 km/h, místy, zejména v horských polohách s nárazy 50-70 km/h.

Tlak budě slabě až mírně stoupat a rozptylové podmínky budou postupně dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedince. Očekáváme večer vliv slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické átěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme