Předpověď počasí na pátek 23. ledna

noc -2 až -6 °C | den +1 až +5 °C

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť se sněhem

déšť se sněhem

Zpočátku čekejte polojasno, někde, zejména na Moravě, zataženo nízkou oblačností. Později přibývání oblačnosti, která zejména do Čech přinese déšť. Bude to také zčerstva foukat - na Vysočině a na severních horách má vítr dosahovat v nárazech 70 až 90 km/h, na hřebenech hor kolem 110 km. Nejvyšší teploty do 5 stupňů.

Z Německa postoupí na naše území okludující frontální systém.

Přes den bude většinou zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrznoucím mrholením a mlhami. Na horách a ojediněle i jinde polojasno. Postupně od západu déšť, v polohách nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty 1 až 5, v 1000 m na horách kolem +1 stupně. Čerstvý jihovýchodní vítr 158-30 km/h místy s nárazy kolem 50 km/h, na Českomoravské vrchovině kolem 35 km/h s nárazy kolem 70 km/h, na horách na severu území silný vítr s nárazy 70 až 90 km/h, na hřebenech hor kolem 110 km/h, se bude měnit na jihozápadní a večer bude slábnout.

UPOZORNĚNÍ: Vítr bude dosahovat na Českomoravské vrchovině v nárazech kolem 70 km/h, na horách na severu území 70 až 90 km/h, na hřebenech hor kolem 110 km/h. Na jihozápadě Čech se ojediněle může tvořit ledovka.

Tlak mírně až silně klesne, k večeru slabý vzestup.

BIO: 2 - střední zátěž.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme