Předpověď počasí na pátek 24. prosince

Odpoledne bude zataženo a na většině území bude pršet, až od 1000 metrů déšť se sněhem. Teploty vystoupí na 5-9 stupňů, vítr bude vát čerstvý do 35 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Kolem hluboké tlakové níže nad Norským mořem postupují od západu do střední Evropy frontální systémy přinášející teplejší a vlhký oceánsky vzduch.

Převážně zataženo, na většině území občasný déšť, od 1000 m déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 5 až 9 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 3 stupňů Celsia. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 20 až 35 km/h, v nárazech a na horách 50 až 70 km/h, bude k večeru slábnout.

Tlak bude slabě klesat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme vliv slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže však ještě umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 297 Dobsonových jednotek ozónu, což je - 6 procent, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme